Web Tasarım

Home / Web Tasarım

WEB TASARIM PÜF NOKTALARI

Son zamanlarda gelişen yeni teknolojiler çerçevesinde artık sitelerin özellikle doğru kodlanması, günümüz modern teknolojilere ve kurallara uygun kodlanması bir zaruriyet haline gelmiştir. Özellikle google sıralamalarında önem taşıyan bu durumun bazı önemli püf noktalarını sizlere belirtelim….

Seo Uyumlu Kodlama

Her ne kadar web tasarım ve seo birbirinden uzak iki alan gibi gözükse de aslında birbiriyle çok yakından ilişkilidir.  Web Tasarım yaptınız ve site ne kadar iyi kodlandıysa, seo açısından uyumluysa sitenizin üst sıralara çıkması daha kolay olacaktır.

Günümüzde teknoloji artık kaçınılmaz bir gerçek. Hemen hemen her sektörde müşterilerine ulaşmak isteyen her firma, kurum veya kuruluş bir şekilde teknolojiyi kullanmak zorundalar artık. Bu teknolojiden kastımız bir nevi dijital dünya. Eskiye nazaran artık çok daha kolay bir alan var. Web Siteleri.. Müşterilerine en kolay yoldan ulaşmak isteyen kurum, kuruluş veya firmalar web siteleri kurmak istiyorlar. Evet….

Ancak durum sadece web sitesi kurmaktan ibaret değil.

Web sitesi kurdunuz diyelim. Google da üst sıralarda olmadıktan sonra, yada düzgün kodlanıp, günümüz modern teknoloji ve kurallarına göre kodlanmayan bir site kurduktan sonra emekleriniz boşa gidebilir. Üst sıralarda yer almanız imkansızdır..

İşte bu yüzden seo uyumlu kodlama çok önemli. Google seo uyumlu web sitelerine, hızlı, modern teknolojiler ile kodlanan sitelere çok daha fazla önem verip, onları üst sıralara çıkarmakta. İşte bu sebeple ki seo uyumlu kodlama çok önem arz etmektedir.

Biz bu noktada yapılması gerekenleri en doğru şekilde uygulayıp, müşterilerimize sitelerini teslim ediyoruz…

W3C Standartları

W3C Standartları web sitelerin internet ortamında olması gereken standartları belirleyen kuruluşlardan biridir. Web sitenizde herşey düzgün gözükebilir ancak arka tarafta kullanıcıların görmediği, Google’ın sitenizi bir dizi işleme soktuğu belirli standartlar vardır. Google bunların her birini teker teker inceler.

Bu standartlara uyumlu kodlama yapılması veya yapılmaması da arama motorlarında sitenizin sıralamasını belirlemede oldukça önemlidir.

Dolayısıyla biz müşterilerimize sitelerini teslim ederken bu standartları mutlaka göz önünde bulunduruyoruz

Cross Browser Uyumluluğu

Cross Browser demek tarayıcı uyumluluğu demektir. İnternet tarayıcılarının kendilerine özgün altyapıları vardır. Genel olarak birbirlerine sistem olarak benzeseler de bazen tarayıcılar farklı davranışlar sergileyebilmektedirler.

Diyelim ki sitenize bir tasarım yapıldı. Siteniz yayına alındı. Ancak manşet alanında tasarımsal olarak bazı tarayıcılar farklı görünümler sergilemekte… Bunun sebebi cross browser yani tarayıcı uyumlu kodlama yapılmamasından kaynaklanmaktadır.

Biz her tarayıcıda aynı şekilde çalışan kodlama standartlarını uygulayıp, sitenizi size teslim ediyoruz.

Responsive ve Mobil Uyumlu Siteler

Responsive web site demek tüm ekran ve cihazlara uyumluluk gösteren, bulunduğu ekran ölçüsüne göre bozulmadan esnek davranışlar ve görüntüler sergileyen web siteler demektir.

Responsive Web Site

Bir çok yönden oldukça önem arz etmektedir. Gerek arama motorları tarafından üst sıralara çıkarılma, gerekse de kullanıcı deneyimi açısından responsive ve mobil uyumluluk oldukça önemlidir. Web tasarım yaparken mutlaka responsive özellikler kontrol edilmelidir.

Yapılan araştırmalar neticesinde web kullanıcılarının %70’e yakını mobil cihazlarını kullanmakta ve mobil cihazlar üzerinden müşterilerine ulaşmaktadır.

Mobil uyumlu olmayan sitelerden kullanıcılar hızla çıkmakta olup, bu da sizin müşteri kitlenizin düşmesine doprudan etki edecektir.

İşte bu sebeple mobil uyumlu ve tüm cihazlara uyumlu responsive web siteler artık olmazsa olmaz bir durumdalardır. Uzman ekibimiz bu noktada en doğru kodlamaları yaparak siz değerli müşterilerimize sitelerini teslim etmektedirler

SİZE YARDIMCI OLALIM

WEB SİTENİZİ OLUŞTURALIM.